Go to content
GASK

V kraji vzniklo Convention Bureau. Firmy láká na netradiční prostory i zážitky

Ve středních Čechách funguje regionální kancelář pro kongresovou a incentivní turistiku – Střední Čechy Convention Bureau. Vznikla pod Středočeskou centrálou cestovního ruchu a zaměřuje se na propagaci MICE segmentu (= Meetings, Incentives, Conventions, Exhibitions) v kraji. Nová organizace chce přilákat firmy, které plánují pořádání meetingů nebo konferencí a přesvědčit je, že střední Čechy jsou ideálním místem pro tento typ akcí.

„Střední Čechy nabízejí mnoho výhod a příležitostí pro pořádání firemních setkání. Destinace je výhodně situována v blízkosti hlavního města Prahy, což zajišťuje snadnou dostupnost jak z České republiky, tak ze zahraničí. Kromě rozmanité nabídky konferenčních a ubytovacích prostor disponuje region výbornou infrastrukturou. Střední Čechy Convention Bureau bude poskytovat komplexní služby pro firmy a instituce, které se rozhodnou využít naší znalosti regionu a sítě kontaktů,“ uvedl Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Střední Čechy Convention Bureau nabídne poradenství ohledně výběru vhodných lokalit, pomůže s výběrem ubytování, stravování, technického vybavení a dalších doprovodných služeb. Mimo to zprostředkuje kontakt s poskytovateli služeb a zajistí prohlídku míst vhodných pro konání akce. V červnu byly spuštěny webové stránky https://www.strednicechycb.cz/ včetně katalogu MICE zařízení v kraji, který bude průběžně rozšiřován. Služby Střední Čechy Convention Bureau jsou bezplatné.

Střední Čechy se pyšní historickými památkami, kulturním bohatstvím i krásnou přírodou. „Věříme, že i to přispěje k vytvoření inspirativní atmosféry teambuildingů, konferencí nebo eventů. Rádi pomůžeme s efektivní přípravou, aby se firemní týmy mohly soustředit na své primární cíle, ať už byznys nebo zábavu,“ doplnila Marta Dohnalová, MICE specialistka Střední Čechy Convention Bureau.

Nově vzniklá kancelář chce také ukazovat, že firemní akce nemusí probíhat v nudné zasedací místnosti a končit v klasickém hotelovém pokoji. „Industriální prostory, zámecké sály, venkovská sídla, galerie… A nejen tam je možné uspořádat setkání s kolegy nebo firemními partnery. Nocovat pak lze třeba v souladu s přírodou nebo v tematicky laděném zámeckém pokoji. O klasické i netradiční prostory není ve středních Čechách nouze. Ve spojení s gastro zážitky, výlety, sportem, adrenalinem či wellness, bude vaše akce nezapomenutelným zážitkem,“ dodala Marta Dohnalová.

Tisková zpráva ke stažení zde.