Go to content
Úvodní fotka

Veletrhy a prezentace

Největší bavorský veletrh volnočasových aktivit a cestovního ruchu se uskuteční v termínu 22.-26. února 2023. Prostory mnichovského výstaviště v šesti halách představí nejen nabídku destinačních společností, ale i aktuální nabídku cestovních kanceláří, agentur či kempů. Dalšími tématy jsou také dovolená s karavanem, outdoorové a vodní sporty nebo fitness a cyklistika. Souběžně probíhá veletrh Münchner Auto Tagen.

Veletrhu se budeme účastnit společně s Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism.

Veletrh turistických příležitostí Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego MTTWrocław míří do polské Vratislavi začátkem března 2023. Připraven je i program pro profesionály v oboruu cestovní ruch. V rámci veletrhu proběhnou i různá školení, workshopy a tiskové konference. Souběžně s veletrhem v prostorách Tarczyński Arena Wrocław proběhne i Festival cestovatelů, Kulinářský festival a Market Game.

Veletrhu se účastníme jako vystavovatel na stánku CzechTourism. Účast je zároveň v rámci tzv. Čtyřdohody podpořena naším zřizovatelem, Středočeským krajem.

V roce 2022 se dvoudenního veletrhu Dovolená Ostrava zúčastnilo více jak 60 vystavujících subjektů z Česka, Slovenska a Polska. Návštěvu veletrhu si nenechalo ujít přes 3.200 návštěvníků. Termín pro rok 2023 je stanoven na 3. – 4. 3. 2023 a opětovně na Černé louce v Ostravě proběhne souběžně s  Knižním festivalem Ostrava.

První postcovidové živé setkání v rámci největšího B2B veletrhu ITB Berlin se uskuteční v termínu 7.-9. března 2023 na berlínském  výstavišti.

Veletrhu se budeme účastnit společně s Českou centrálou cestovního ruchu CzechTourism.

První pocovidový ročník Ferien-Messe Wien se přesune na vídeňské výstaviště v termínu 16.-19. března 2023. Jedná se o největší festival svého druhu na území Rakouska a společně s příležitostmi trávení volného času a dovolené v zahraničí se představí i sekce „Wohnen & Interieur“ a „Wiener Immobilien Messe“.

31. ročník mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky se uskuteční v termínu 17.-19.03.2023 tradičně v prostorách PVA EXPO PRAHA.
Nebudou chybět ani turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, zástupci cestovních kanceláří a agentur nebo přímo turistických cílů.

Největší cyklistický veletrh v České republice FOR BIKES otevírá každoročně cyklistickou sezonu a nabízí cyklosortiment pro všechny věkové i výkonnostní skupiny obyvatel. Vystavovatelé představují návštěvníkům novinky v oblasti kol a elektrokol, koloběžek, velomateriálu, doplňků, výživy, oblečení a veškerých služeb spojených s cyklistikou a cyklodopravou – mapy, navigace, kamery, cyklostezky, bikeparky, cyklozájezdy. Velmi významnou součástí veletrhu je i bohatý doprovodný program.

22. společný veletrh měst, obcí, mikroregionů a informačních center České republiky zavítá opět po roce na výstaviště v Lysé nad Labem. Návštěvníci se mohou těšit na pořádnou dávku tipů, ochutnávek a osobních doporučení. Zažijete kraje všemi smysly a budete moci ochutnat regionální delikatesy, lokální vína či piva, shlédnout výstavy fotografií z různých koutů ČR nebo vyslechnout cestovatelské přednášky.

ITF Slovakiatour se koná ve stejném termínu jako veletrh gastronomie Danubis Gastro a Myslivost a oddych. Největší slovenský veletrh cestovního ruchu nabídne v dalším ročníku širokou nabídku jednotlivých zemí, regionů, měst a obcí, cestovních kanceláří a agentur nebo inspiraci kde se dobře najíst a jaké aktivity si nenechat na dovolené ujít.

Společně s dalšími významnými turistickými regiony České republiky budeme prezentovat turistickou nabídku naší destinace na veletrhu cestovního ruchu s názvem W stronę słońca v polské Opoli. Veletrh každoročně probíhá na hlavním náměstí a bývá hojně navštěvován místními obyvateli. Účast je zároveň v rámci tzv. Čtyřdohody podpořena naším zřizovatelem, Středočeským krajem.