Go to content
2023

Rok 2023 ve Středočeské centrále cestovního ruchu

Bilance loňského roku nám připomíná účetní rovnici. Na jedné straně jsou výdaje za kávu, kterou jsme vypili při řešení všech úkolů, na straně druhé „příjmy“ v podobě zvýšeného zájmu turistů o střední Čechy. Občas jsme si připadali jako kouzelníci, kteří vyčarovali úspěch ze zdánlivě nemožných situací. Občas jsme byli jako archeologický tým, který objeví skryté poklady příležitostí. Ať už jsme čelili hrozivým deadlinům nebo byrokratické rutině, zvládli jsme to s grácií. A čím se chceme pochlubit?

Svatební Press Trip

Region byl vidět v médiích. Napsali o něm nejenom čeští, ale i zahraniční novináři. Do středních Čech přijeli novináři z 15 zemí světa v rámci press tripů, které jsme organizovali. Tipy na atraktivní turistické cíle neunikly ani posluchačům rádia Blaník.

Střední Čechy se objevily také v televizi. A bylo na co koukat. Všechny červnové soboty jsme vysílali na TV Nova v rámci Víkendové Snídaně přímo z několika míst regionu. Připravili jsme i vysílání pro Českou televizi o cyklovýletech, které poběží na obrazovkách letošním roce.

Marketingovou kampaní jsme podpořili TOP akce, které se konají ve středních Čechách a nechyběla ani podpora akce Středočeské kulturní léto.

Rozjeli jsme přípravu nového produktu cestovního ruchu „Pustit k vodě“. Zatím více neprozradíme, ale můžete se těšit na kampaň s videospoty, které jsme natáčeli v druhé polovině roku. Některé z nás uvidíte i v herecké roli.

📸 Matěj Třasák, Chateau Mcely

Podpis memoranda s IDSK a PID

Vítáme sousedy

V dopravním chaosu jsme cestující přenesli do středních Čech – alespoň na chvíli. Na jaře a v létě jsme se zaměřili na nalákání turistů ze Slovenska a Polska. Naše sousedy jsme oslovili vizuální kampaní na varšavském letišti a v polských obchodních centrech, na Slovensku pak reklamou na autobusech a v médiích. Ve spolupráci s CzechTourismem jsme realizovali cobrandingovou online kampaň v zahraničí.

Na podzim jsme vizuálem „Utečte z města“ cílili na české návštěvníky – kampaní v metru, příměstských vlacích mezi Prahou, Středočeským, Jihočeským, Ústeckým a Královehradeckým krajem nebo ve vlacích SC Pendolino. Ve výčtu úspěšných kampaní máme ještě reklamu na autobusech ve spolupráci s Integrovanou dopravou Středočeského kraje. Memorandum o spolupráci jsme podepsali i s Pražskou integrovanou dopravou.

Ocenění Skokan roku 2023 pro Střední Čechy Convention Bureau

Noví parťáci i zeď slávy

Dobrou zprávou je, že se rozrůstá náš tým. Novou kolegyni přivítalo v září marketingové oddělení a od nového roku na marketing zamíří dva noví kolegové. Mužů máme zatím v týmu jako šafránu, to se teď změní. Personálně posílilo i ekonomické oddělení.

Nazahálela ani Střední Čechy Convention Bureau. Spustila nový web a v říjnu úspěšně zorganizovala první Středočeské fórum cestovního ruchu. Její snahu ocenila Czech Convention Bureau a udělila ocenění Skokan roku 2023.

Střední Čechy filmová kancelář stále pomáhá filmařům s výběrem lokací hned v několika projektech. Zatím jsou tajné, až do traileru o nich nemůžeme mluvit, ale budou to filmové pecky.

Bodovala i Centrála. Na veletrhu Holiday World jsme získali hned dvě významná ocenění. V kategorii „Nejpůsobivější expozice nad 100 m²“ jsme vybojovali 2. místo a v kategorii „Nejzajímavější propagační materiál“ si odnesli ocenění nejvyšší, 1. místo za image brožuru s názvem Střední Čechy.

Už vloni se nám podařilo spustit oblast vzdělávání a v roztáčení mozkových závitů jsme pokračovali i letos. Proškolili jsme 150 odborníků z řad destinačních manažerů nebo podnikatelů z oblasti kultury a cestovního ruchu ve středních Čechách. Do spolupráce jsme se pustili s Panevropskou univerzitou.

Rok 2023 byl i ve znamení loučení. V únoru jsme předali areál Vrchbělá Středočeskému kraji.

Sledovat nás můžete na našich korporátních stránkách, ale i na FacebookuInstagramuLinkedInu. Máme Youtube kanál a na webu strednicechy.cz  najdete zajímavé tipy na výlety a zážitky ve středních Čechách.

A teď se s chutí vrhneme do nového roku. Je jasné, že přinese plno výzev a příležitostí. Těšíme se.