Go to content
expozice středních Čech

Střední Čechy uspěly na veletrhu Holiday World. Odnesly si dvě ocenění

Středočeská centrála cestovního ruchu, která propaguje turistické možnosti regionu, získala na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu a turistiky Holiday World dvě významná ocenění. V kategorii „Nejpůsobivější expozice nad 100 m²“ vybojovala v Letňanech 1. místo a v kategorii „Nejzajímavější propagační materiál“ si odnesla 2. místo za soubor propagačních tiskovin na recyklovaném papíře.

Expozice středních Čech předvedla rozmanitý charakter. „Střední Čechy mají jednoznačně co nabídnout, což dlouhodobě potvrzují  čísla návštěvnosti. Těší mě, že společně s partnery nadále pracujeme na tom, abychom nejen tuzemským, ale i zahraničním návštěvníkům ukazovali krásy našeho kraje. Ocenění naší Středočeské centrály cestovního ruchu v rámci veletrhu Holiday World je důkazem toho, že kvalitní propagace je při prezentaci našeho regionu velmi důležitá. Velké díky patří kolegům z Centrály, kteří připravili podle poroty tu nejpůsobivější expozici,“ řekl radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda.

Letos se expozice nesla v duchu aktivní turistiky a zájemcům ukázala možnosti aktivní dovolené a relaxace. Návštěvníci veletrhu mohli střední Čechy poznat prostřednictvím poutavých vizuálů a propagačních materiálů. Zájemci si na místě vyzkoušeli veslařský trenažér, golfový patovací koberec, ochutnali regionální pivo nebo prozkoumali bezbariérové zážitkové trasy s aplikací Disway Trails. V rámci expozice poskytly vlastní propagační materiály a mapy i jednotlivé oblastní organizace středních Čech nebo příspěvkové organizace z oblasti kultury.

Rozmanitost, ale i šetrnost k životnímu prostředí předvedly také brožury Středočeské centrály cestovního ruchu, které získaly 2. místo v kategorii Nejzajímavější propagační materiál. Jako soubor byly oceněny brožury Plavební průvodce, Cyklovýlety, Pěší výlety a Poutní místa za ekologicky odpovědné vyvedení na recyklovaném papíře.

„Dlouhodobě se snažíme o kreativní i odpovědný přístup k propagaci regionu. Ocenění si vážíme a věříme, že přispěje k dalšímu zviditelnění středních Čech,“ uvedl Jakub Kulhánek, ředitel Středočeské centrály cestovního ruchu.

Více o vítězných brožurách a dalších propagačních materiálech najdete zde.

Tisková zpráva ke stažení zde.